Çilingirler Ofis Mobilyaları Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
+90 (212) 691 09 18
Tarihçe

 • KURULUŞ

  ZAMANI ÜRETEREK TÜKETİYORUZ, felsefesini ilke edinen Çilingirler Grup 1976 yılında 12 m2 lik mütevazı bir işyerinde ikinci el eşya alım-satımı ile ticari hayatına başlamıştır. KURULUŞ

 • Yorulmaz Sitesinde 600 m2’lik yeni işyeri açılmıştır.
 • Topkapı’da Işık Sitesinde 1000 m2’lik yeni iş yeri açılmıştır.
 • Esenler Atışalanı’ nda 1200 m2’lik imalat ve satış mağazası açılmıştır.

  Üretim sürecine girme gereğini görerek 1992 yılında Esenler Atışalanı’ nda 1200 m2’lik imalat ve satış mağazası açarak tarzını ve tavrını ürünlerine yansıtacak bir yapıya girmiştir.  

 • Çilingirler Ofis Showroom 8.000m2

  1995 yılında kurulan Çilingirler Ofis Mobilyaları da genel stokların toptan dağıtımının yanında, 8.000 m2’lik showroom alanı ile de perakende satış hizmeti vermektedir.

 • Tim 2 İş Merkezinde bulunduğu 300 m2 lik ilk işyeri şirket bünyesine katılmıştır.

  Çilingirler Grubun Ticari hayatına başlamasında önemli yere sahip olan Topkapı Bit Pazarındaki dükkanların istimlak edileceği öğrenildiğinde bu bölgeden uzaklaşmamak adına, Çilingiroğlu Büro Mobilyaları firmasının Tim 2 İş Merkezinde bulunduğu 300 m2 lik ilk işyeri 1997 yılında Şirket bünyesine katılmıştır. O günden beri aynı bölgede faaliyet gösteren firma 2019 yılı itibarıyle 10.000 m2 ye ulaşmış ve faaliyetine devam etmektedir.

 • Çilingir Ahşap

  2002 yılında kurulmuş olup ; Suntalem, Mebran, Laminat ve Boyalı tüm ofis masa ve kütüphaneleri üretimini devam ettirmektedir.

 • Mng Ofis Mobilyaları

  Üretim firmalarından 2004 yılında faaliyete geçen MNG Ofis Mobilyaları'nda; ofis koltukları, oturma grupları, cafe sandalye - masaları ile ofis aksesuarları üretimi yapılmaktadır.

 • Çin’de MNG CHINA adı altında üretim firması kurulmuştur.

  2005 yılından itibaren başka sektörlerde olduğu gibi mobilya sektörünü de etkileyen ucuz ve kalitesiz Çin malları kontrolsüz bir şekilde rekabet zorlukları yaşatmaya başlamıştır. Bu rekabeti kırmak, daha kaliteli ve daha ekonomik ürünleri piyasaya sürmek adına Çin’de imalat yapma gereği öngörülmüş ve bu doğrultuda 2006 Yılında Çin’de MNG CHINA adı altında üretim firması kurulmuş yaklaşık iki yıl koltuk imalatı yapılarak buradan kaynaklanan rekabetteki olumsuzluklar bertaraf edilmiştir. Amacına ulaşan bu hamle sonrası Çin’de yapılan üretim sonlandırılmış orada elde edilen bilgi ve birikim ülkemizde kullanılmıştır.

 • Çilingirler Ofis

  Çilingirler Grup, 2019 yılı itibariyle 250 çalışanı, 52.000 m2 kapalı alanı, 40  ’ı aşan fason  tedarikçisiyle; vizyonu geniş, heyecanı yüksek, özverili, gelişmeye açık, öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini aktaran, insana yatırım yapan, öneri ve tavsiyelere açık bir yapıdadır. Bunun karşılığını özgüven, istikrarlı büyüme ve piyasada yüksek ticari itibar olarak görmüştür. Çalışan personellerinden, tedarikçilerinden ve müşterilerinden aldığı güçle, piyasadaki konumunu sağlam temeller üzerine oturtmuştur. Daha güzelini, daha iyisini yapmak adına gelişmeler kesintisiz devam etmektedir.